Майстерня улюблених іграшок

24.10.14

"Привіт" для Леоніда Довганя

Рано чи пізно кожен майстер стикається з тим, що його роботи починають копіювати. Мої іграшки не виняток. Одиночно мої деревяні цяцьки копіюють майстри, але зазвичай питають дозволу, а інколи й поради!!! 
"Та ок, не проблема, бо поки хтось копіює одну мою іграшку, я можу придумати в цей час ще 10", - завжди кажу таким майстрам. Тим паче, що вони роблять копію або для себе або на подарунок. Гірше, коли твої роботи починають копіювати масово, вносячи незначні зміни, які повязані з технологічним процесом виготовлення і намагаються на цьому підняти касу. До чого це я веду? 
А до того, що випадково виявив на Еtsy "майстра" з Дніпропетровщини, Леоніда Довганя (привіт тобі дурже:), який уже скопіював щонайменше 10 моїх іграшок. Але я більш ніж переконаний, що й інші іграшки що є у його магазині запозичені. Чесно кажучи не чекав такого від громадянина нашої держави. :( Єдине, що можу відзначити, що всі ці іграшки зроблені якісно.  

Це мій власнопридуманий конструктор, перший комплект якого я зробив ще у 2011 р.
  
А ось це варіант Довганя. Що називається знайдіть різницю!

P.S. Хлопець хворіє на ДЦП, але як на мене це обсолютно не виправдання. Такоє...

2 коментарі:

 1. Дмитро, сходство определённо есть...
  Наверно, это потому, что твои работы столь хороши, что удержаться от копирования трудно. Было время, я тоже подбирался к твоим кубикам, но от плагиата спасло в тот момент отсутствие материала и производительных инструментов. Теперь-то после накопления опыта, своё придумать стало мне куда проще чем раньше. Но боюсь, что даже если не подглядывать в твой архив, то всё равно 3/4 деталей будет иметь определённное сходство. Но композицию вцелом это чересчур.
  Меня то почти не копируют, но увидев однажды заимствованные у меня элементы тоже немного ...расстроился, если сказать деликатно. Потом, правда, отошёл...
  Словом, сочувствую. Очень хочется видеть новые твои работы, это так приятно узнавать хорошие новости. Хочется, что бы хороших новостей было больше.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Олексію, добрих новин якраз і немає. Вчора у мене "бомбанули" майстерню і позабирали станки. :( Тепер немає дуже чим працювати

   Видалити